

20. jaanuaril avatud Saku Mõisa ÕlleSPAs võib kümblust nautida nii tammepuidust vannides kui suuremas kümblustünnis. Kümblus humalat, pärmi ja linnasejahu sisaldavas vees kestab tavaliselt pool tundi.
Saku mõisa teatakse eeskätt majutuskoha, restorani ja pulmade pidamise meelispaigana. Aaste eest alustati ehitustöödega aga mõisa keldris, et luua õllespaa.
Kellelt on pärit õllespaa idee? “Tiit Vahenõmm käis abikaasaga Tšehhis õllespaas ja tal tuli mõte, et selline spaa võiks olla ka Saku vallas,” ütleb mõisa müügijuht Sandra Lainemurd praeguse vallavolikogu esimehe kohta.
Vahenõmme mõtet hakkasid vedama Kadri Kralla ja Ines Arna, kes töötasid väljaSaku Mõisa ÕlleSPA kontseptsiooni. Arna on Saku mõisa tegevjuht, Kralla vallaettevõte Saku Maja juhatuse liige.
Õllespaa rajas peamisel Saku Maja. Ühes ruumis on kahe tammepuust vanniga privaatsem paarikestele suunatud kümbluskoht, teises ruumis kuni kuute inimest mahutav kümblustünn.
Lisaks on duširuumid, leiliruumid, ootesaalid ja administraatori ruum. Riiulitel hakkavad silma Tšehhi firma Saela õlut sisaldavad šampoonid, palsamid, geelid, seebid, õlid, vahud ja näomaskid.
Saku Mõisa ÕlleSPA avati 20. jaanuaril. Senistest külastajatest tuntuim on olnud terviseblogija Merilin Taimre, kes kasutab enda kohta kirjanikunime Paljas Porgand. “Tema on põhimõtteline karsklane. Tema õlut ei joonud, aga ta nautis muid hüvesid,” naerab Lainemurd.
Ehkki Saku mõis paikneb Saku õlletehakse külje all, on õllespaa margiks hoopis Virumaal toodetud Puls. “Saime Pulsilt väga hea pakkumise ja meil on Pulsiga olnud väga hea koostöö. Neil on seda paindlikkust ja vastutulelikkust,” kiidab müügijuht.
Külastaja tarbeks sätitakse veetemperatuur 38 kraadi peale. “Kui klient saabub, me paneme vee jooksma. Siis tuleb administraator, paneb segu valmis ja laseb vett juurde,” räägib Lainemurd.
Õlut ennast kümblusvanni ja -tünni ei valata, küll aga tõstetakse kulbiga selle koostisosasid – humalat, linnasejahu ja pärmi. Täpsed kogused jätab Saku Mõisa ÕlleSPA enda teada, sest tegemist olevat ärisaladusega.
Kümblus õllevannis või -tünnis kestab tavaliselt pool tundi. “Peale seda protseduuri sa ei tohi ennast pesta kaks tundi, et su nahk ja juuksed oleksid nende ainetega koos,” selgitab Lainemurd.
Spaa külastajad käivad siis leiliruumis ning lõõgastuvad õlut rüübates. Ärajoodud kogus sõltub igaühest endast, spaa siin kellelegi kätt ette ei pane. Eesruumis annavad valgust LED-ribad, seinal vilgub hubaselt biokamin.