Internet on avanud piiramatud võimalused õppimiseks, kursuste läbimiseks aga ka lihtsalt enda silmaringi laiendamiseks. Lisaks tähendab interneti olemasolu seda, et tihtipeale saab tööd teha mugavast kodukontorist või isegi reisil viibides ning pole vaja alati kontorisse sõita.
Aga interneti ei pea kasutama vaid tõsiseks töötegemiseks ning lõputuks õppimiseks. Heaolu tarvis on suisa hädavajalik mõnikord aeg maha võtta ning lihtsalt meelt lahutada. Ja ka selles osas ei vea internet sind alt.
Kassahitid ja populaarsed sarjad sinu kodukinos
Pole enam mingit vajadust saatekavast näpuga järge ajada ning proovida meelde jätta, mis kanalil ja mis kellaajal saab vaadata just seda sarja või filmi, mida sa soovid vaadata. Lisaks võimalusele lindistada ning hiljem erinevaid saateid järgi vaadata, on nüüd olemas ka striimimisvõimalused.
Netflix, Hulu, Amazon Prime ja Disney+ on vaid mõned näited platvormidest, mis pakuvad rohkelt eri sarju – nii uuemaid kui vanemaid – ning filme pea igast žanrist. Võta vaid ette ja asu vaatama! Ja muidugi on olemas ka Youtube, Vimeo ning TikTok, kust võib leida amatöörvideosid igal teemal, mis vähegi pähe tuleb!
Millal sa viimati mängisid?
Tsirkus, Monopoly, Alias ja mitmed teisedki lauamängud on pikalt olnud pikkadel õhtutel meie seltsiliseks. Aga moodne maailm pakub võimalust mängida erinevaid mänge ilma ühtegi lauamängu koju ostmata ning isegi ilma kohustuseta midagi arvutisse laadida. Erinevate mängude alla kuuluvad ka populaarsed slotimängud ja kaardimängud nagu blackjack ja rulett. Neid pakub näiteks SuperCasino interneti kasiino ehk kõik tuttavad mängud on saadaval online-mängutubades.
Ära unusta raamatuid
Internet pakub meelelahutusvõimalusi ka neile, kes eelistavad filmide vaatamise asemel hoopis midagi lugeda. Blogimaailm kasvab pea iga aastaga aina suuremaks ja suuremaks. Võib leida äärmiselt erinevaid blogisid: elu välismaal, laste kasvatamine, huumoriblogi, minimalistlik eluviis, veganelu kajastus, remondiblogi jne. Peale blogide on internetis võimalik ka raamatuid lugeda.
On kindel hulk teoseid, mida saab lugeda ilma midagi maksmata – raamatud on vabakasutuses. Uuemat kirjandust saab aga nii e-raamatuna soetada kui ka laenutada. Näiteks pakub interneti teel laenutamise võimalust Tallinna Keskraamatukogu ning inglise keeles võib raamatuid lugeda Public Bookshelf lehelt.
Pane ennast liikuma
Kuigi paljude jaoks on trennitegemine tõeline vaev ja pingutus, võib trenn olla ka lõbus ajaveetmise vorm. Küsimus on selles, kas sa oled leidnud ala, mis sind tõeliselt särama paneb? Internetist leiab erinevaid treenereid ja nende loodud portaale, kus jagub erinevaid videosid lausa aastateks. Väga lihtne on vaadata ka Youtube’i ning näha, mida seal pakutakse.
Miks mitte proovida kodus treeneri juhenduse järgi tantsimist? Saad selgeks tantsusammud, muudad tuju paremaks ning paned ennast liikuma! Või miks mitte vaadata mõnda toredat joogavideot, kus treener ei pelga jagamast enda ebaõnnestumisi ja see aitab ka sul motivatsiooni hoida, isegi kui mõni asend välja ei tule?
Ümbritse end muusikaga
Unusta ära nurgas kõrguv CD-de või kassettide hunnik. Maailm on edasi liikunud ja väga palju muusikat on klõpsu kaugusel. Pandora ning Spotify on vaid kaks võimalust, mis lubavad muusika endaga igale poole kaasa tuua. Variandiks on kuulata üle interneti raadiot ning sa ei pea piirduma vaid sinu elukohas levivate raadiojaamadega. Täiesti vabalt võid kuulata ükskõik millise maailmanurga raadiosaateid!
Youtube’st võid aga leida nii maailmakuulsaid artiste kui ka alles alustavaid muusikuid, kelle looming võib siiski olla uskumatult hea. Ja muusika ei tähenda vaid meloodiat või laulu. A Soft Murmur on veebileht, mis lubab sul oma toa täita vihmasabina, ookeanilainete müha, kohiseva tuule, äikesetormi või hubaselt pragiseva kaminatulega.
Vaata, mida su sõbrad teevad
Internet pakub suurepäraseid võimalusi, et suhelda pere ja sõpradega. Nii mõnigi kord võib elu lahku viia, ent sotsiaalvõrgustikud lubavad sõprade ja sugulaste elus toimuval silma peal hoida. Kommenteeri, jaga oma reaktsiooni aga mõnikord ka lihtsalt kirjuta: “Tere, kuidas sul läheb?”
Interneti abil saab suhelda ka teisel mandril elava sõbrannaga sama vahetult kui koos kohvikus istudes. Kes ei taha kirjutada, neil on võimalus helistada või ka videovestluseid korraldada. Olemas on Facebook, WhatsApp, Instagram ning rohkemgi veel!
Kuus võimalust kuidas internetis aega veeta ja meelt lahutada. Kui sa ei ole veel kõiki variante läbi proovinud, on aeg need ette võtta.