Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/harjuelu.ee/subdomains/test/wp-content/plugins/gravityformsuserregistration/class-gf-user-registration.php on line 987
Tegi pätti! – Harju Elu
Tegi pätti! (0)

Tihti näeme enda ümber inimesi tegemas asju, mis pole ühiskonna poolt aktsepteeritavad. Selleks, et juhtida tähelepanu nendele asjadele, on Harju maakonna alaealiste komisjon koostöös politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri ning kuriteoennetuse sihtasutusega iga aasta kuulutanud välja videokonkursi „Tegi pätti“.

Juba juuni alguses toimub noorte videokonkursi parimate autasustamine. Viiendat aastat korraldatava konkursi eesmärgiks on suunata noori enam mõtlema ühiskonna ja iseenda turvalisuse ning probleemide märkamise teemadele. Parimaid konkursitöid kasutavad valdkonna spetsialistid ennetustöö tegemisel ja teemakohaste loengute läbiviimisel.

Tihti me ei teadvusta endale probleemide sügavust. Näiteks selgub kiusamisvaba kooli programmi küsitluse andmetest, et iga viies Eesti õpilane kannatab koolis pideva kiusamise all. Need on asjad, millega peame pidevalt tegelema. Laste vaimne ja füüsiline turvalisus koolis ei ole üksnes õpilasi ümbritseva keskkonna küsimus, see mõjutab ka õpilaste teadmiste taset.

Igal lapsel on õigus haridusele ning üheks hea hariduse tagamise eelduseks on see, et lapsel on koolis turvaline ja hea olla. Mida paremini ja kindlamalt õpilane ennast koolis tunneb, seda edukamad on tema õpitulemused ning paremad õpitulemused toetavad omakorda kuuluvustunnet. Mistahes kiusamise märkamisel on oluline sekkuda, ent veelgi rohkem annab ära teha ennetustööga ja pideva selgitamisega. Mida varem probleemile jaole saada, seda parem nii kiusatavale kui ka kiusajale endale. Kiusamine saab toimuda ainult siis, kui pealtvaatajad, kes selle otseselt või kaudselt heaks kiidavad ja sellele ei reageeri. Nendeks võivad olla nii lapsed kui ka täiskasvanud. Sageli alahinnatakse pealtvaataja rolli kiusamise juures mõistmata, et see on kiusamise lõpetamisel võtmerolliks. Ma loodan, et me kõik aitame kiusatavat, kui meil selleks vähegi võimalus.

Soovin omalt poolt tänada kõigi laekunud tööde autoreid ning tööde valmimisele kaasaaitajaid nende panuse ja süüteoennetusele kaasamõtlemise eest. Meile esitati väga palju häid videoid, mis näitab, et noored pole ükskõiksed meid ümbritseva suhtes ja suudavad seda ka efektiivselt väljendada ning oma eakaaslastele edastada. Igal teol on tagajärg – ning süütegudel on need sellised, mida keegi ju ei tahaks endale…

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.